Opvallende meldingen: sluit een annuleringsverzekering af bij het boeken van een vakantie, niet op tijd geleverde tolbadge en Eurosleutel voor invalidetoiletten
Iedere week komen er diverse vragen en klachten binnen bij de redactie van Meldpunt. Deze keer zitten ze allemaal een beetje in de vakantiesfeer.
Operatie 2 dagen voor de vakantie
Sandra en Karel Balten boeken een appartement bij Dormio in Spanje. Maar 2 dagen voor hun vakantie moet mevrouw plotseling geopereerd worden. Nu is het stel boos, want ze kunnen de boeking niet verplaatsen en krijgen hun geld ook niet terug.
In de voorwaarden van Dormio staat: u mag bij een ‘flexibele boeking’ nog tot 2 weken voor vertrek de datum veranderen. Maar hier is het 2 dagen voor vertrek en dan bent u alleen gedekt met een annuleringsverzekering, die ze niet hebben afgesloten. Nu zijn ze hun 800 euro boekingskosten kwijt. Dormio voelt echter wel met het stel mee en geeft een voucher ter waarde van 100 euro. Moraal van dit verhaal: sluit altijd een annuleringsverzekering af bij het boeken van een vakantie
Tolbadge niet geleverd, maar incassobureau stuurt wel brieven
Johan Hommema is op vakantie in Spanje: “Ik bestelde bij Bip&Go een tolbadge, maar die kreeg ik maar niet. Uiteindelijk heb ik het contract opgezegd. Nu krijg ik dreigbrieven van een incassobureau, wat moet ik daarmee?”
Voor wie het niet weet: wat is een tolbadge? Dat is een apparaatje voor in uw auto en daarmee betaalt u automatisch als u door een tolpoort rijdt. Daar moet u een abonnement voor afsluiten. En dan kunt u dus zo doorrijden, bijvoorbeeld op de Route du Soleil. Meneer heeft de badge niet ontvangen, maar moet wel betalen.
Zij beloven een nieuwe op te sturen, maar die weigert meneer, omdat hij 3 dagen later al met z’n camper op vakantie gaat. Maar bij zo’n badge hoort ook een abonnement. Dat abonnement loopt gewoon door. En wie niet betaalt, krijgt een incassobureau op zich afgestuurd. En wat moet Johan nu met die brieven? Bip en Go zegt: meneer heeft niets ontvangen en krijgt dus zijn geld terug. Hij kan de brieven verscheuren.
Tip over de Eurosleutel voor toiletten langs de weg in het buitenland
Meldpunt krijgt nog een handige tip van Elly van Oudenaren over een zogenoemde Eurosleutel. Dat is een sleutel waarmee mindervaliden in Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk de openbare toiletten voor mindervaliden kunnen openen. Er zijn duizenden van dit soort toiletten. Die zitten vaak bij tankstations, maar die zijn normaal gesproken op slot en met die sleutel kunt u erin. Mevrouw wist dat eerst niet, maar deelt nu graag deze tip met de kijkers. U kunt de sleutel voor uw vakantie aanvragen als u 70 jaar of ouder bent óf als u minder valide bent of maag- en darmproblemen hebt. Dat kan via eurosleutel.nl en het kost 32,50 euro.
Wilt u de hele uitzending terugkijken? Dat kan hier.
Op vakantie met een beperking? Zo vindt u toegankelijke toiletten