Registeren Inloggen

Fix it Faster stopt met incasso na interventie ACM

Na vele klachten en een interventie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) stopt het bedrijf Fix it Faster met het aannemen van nieuwe klanten en het innen van openstaande rekeningen.

Honderden klachten over Fix it Faster

De website FixitFaster.nl is gestopt met het aannemen van nieuwe klanten en met het innen van openstaande betalingen. Dit doet het bedrijf na interventie van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). Meldpunt besteedde eerder ook al aandacht aan de praktijken van FixitFaster.nl. Op deze website kon men via een betaald account gebruiksaanwijzingen downloaden. Naast onze eigen redactie ontving ook de ACM honderden klachten van zowel Nederlandse als Belgische consumenten.

Al maanden klagen consumenten met name over het feit dat ze een rekening van 30 euro moeten betalen voor deze dienst. En dat terwijl zij hierover vooraf niet duidelijk zijn geïnformeerd. Na gesprekken met de ACM heeft de ondernemer de mogelijkheid om nieuwe accounts aan te maken op de website FixitFaster.nl gestopt. De consumenten die nog niet hadden betaald en een aanmaning ontvingen hebben inmiddels te horen gekregen dat zij niet meer hoeven te betalen. De ondernemer heeft daarnaast toegezegd dat hij zich bij toekomstige websites – zoals Fixthejob – zal houden aan de regels die consumenten beschermen. Zo zal hij consumenten voortaan duidelijk informeren over de inhoud van de geboden dienst en wat deze kost.

Wat heeft de ACM nu gedaan?

In dit geval kiest de ACM ervoor het bedrijf aan te spreken om het probleem, zoals de aanmaningen, op te lossen. Dit is een snelle methode om ervoor te zorgen dat een bedrijf zijn handelswijze aanpast en verdere schade voor mensen te voorkomen. De ACM zal de komende tijd kritisch volgen of Fix it Faster de toegezegde aanpassingen doorvoert en de consumentenproblemen echt oplost. Mocht blijken dat de gesignaleerde problemen aanhouden, dan kan de ACM alsnog ingrijpen.

Handleiding nodig? Pas op dat u niet bij Fix it Faster terechtkomt en geld moet betalen

(Bron: Autoriteit, Consument & Markt, Archief. Foto: Shutterstock)

Geef een reactie